Inspiracje prezentowe na święta dla rodziców

Rodzice to osoby, które zasługują na wyjątkowy prezent świąteczny. Chociaż dla nich samych najważniejsze będzie to, że zasiądą przy wspólnym stole z rodziną warto kupić im coś co da im odrobinę radości. W poniższym artykule podpowiadamy co można kupić na prezent na święta dla rodziców.

Ponadczasowy prezent – książka

Książka to wyjątkowy prezent, który pozwoli na chwilę relaksu i oderwanie się od codziennych spraw i problemów. Jeśli oboje rodziców lubi czytać warto kupić książki, które będą odpowiadały gustom literackim rodziców. Jeśli rodzice rzadko sięgają po książki to warto wybrać coś z nowości. Dla mamy można kupić książki z motywem świąt w tle np. “dziewczynka z ciasteczkami” autorstwa Ewy Formelli, “telefon do Mikołaja” Magdaleny Witkiewicz. Dla taty można kupić np. “O autach” autorstwa Marcina Klimkowskiego i Adama Kornackiego, czy “książka tylko dla mężczyzn” Ewa Kempisty – Jeznach. Jeśli dysponuje się większym budżetem można też skomponować większy prezent dokładając do niego książki jako dodatek. Można przygotować jeden wspólny większy prezent dla obojga rodziców lub dwa mniejsze. Dla mamy może to być świeca zapachowa, zakładka do książki i książka, a dla taty ciepły koc, książka i kubek z aromatyczną herbatą lub kawą (w zależności od upodobań smakowych).

Praktyczne prezenty

Drugą kategorią prezentów, które na pewno zostaną ciepło odebrane przez rodziców to praktyczne prezenty. Oczywiście nie chodzi tu o garnki czy mopa, ale o coś praktycznego co można wykorzystać w codziennym życiu, ale będzie idealnie nadawało się jako prezent świąteczny. Do takich rzeczy można zaliczyć kubek termiczny z personalizacją to świetny pomysł jeśli rodzice lubią spędzać czas po za domem. Praktycznym prezentem jeśli w domu rodzinnym jest wanna będą również aromatyczne kule do kąpieli czy elegancki zestaw płynów do kąpieli. Praktyczne prezenty można również dobrać pod hobby rodziców jeśli tata lubi grzybobranie na pewno ucieszy się z ładnego kosza na grzybki, a mama lubi prace w ogrodzie to miłym prezentem będzie zestaw narzędzi ogrodowych.

Prezenty zawsze warto kupować z myślą o konkretnej osobie, wtedy łatwiej wybrać coś wyjątkowego i dopasowanego do indywidualnych zainteresowań.